Ból miednicy a nerw sromowy

Czy upadłaś /es kiedyś na miednicę czy kość ogonową?

Czy masz dolegliwości bólowe w okolicy pochwy, jąder czy odbytu?

Czy masz częstomocz, trudności w rozpoczęciu mikcji, czy bolesne oddawanie moczu?

A może oddajesz mocz w nocy?

A może masz uczucie pełności w odbycie czy pochwie?

A może masz zaparcia i trudności w wypróżnianiu się?

Odpowiadasz na część tych pytań twierdząco?

I co teraz?

Przyjdź i zbadaj swoje nerwy sromowe, bo to może one są za to odpowiedzialne…

Tak mężczyźni też je mają!!!

Nerwy sromowe mogą być uwięźnięte, uciśnięte, a że przebiegają w okolicy stawów krzyżowo-biodrowych, mięśni gruszkowatych, guzów kulszowych i kanału Alcocka.

Pamiętaj !!!

Długotrwałe siedzenie nie sprzyja regeneracji i prawidłowemu funkcjonowaniu nerwów sromowych.

Ciesz się kolarstwem, jazdą konną, siedzeniem na krześle czy w fotelu bez bólu i dolegliwości ze strony Twojej miednicy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Fizjoterapia

Autor: Mgr Marta Jabłońska – Kowalska

Marta Jabłońska-Kowalska to doświadczony fizjoterapeuta i osteopata. Ukończyła studia magisterskie w Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Bydgoszczy w 2008 roku zdobywając tytuł magistra fizjoterapii. Następnie ukończyła studia Osteopatii na Akademii Osteopatii w Warszawie w 2022r. Na obu uczelniach terapeutka zdobyła wiedzę i umiejętności w dziedzinie fizjoterapii, anatomii, fizjologii, terapii wisceralnej oraz terapii cranio-sacralnej. Jednocześnie od 2016r. terapeutka systematycznie poszerzała swój warsztat terapeutyczny w zakresie terapii uroginekologicznej oraz proktologicznej i rozwinęła się w zakresie USG w Urologii. Jest certyfikowanym terapeutą terapii McKenzie oraz certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Hospicjum, Przychodni Rehabilitacyjnej, Sanatorium Uzdrowiskowym oraz Szpitalu Wojskowym, aż wreszcie w 2017r. rozpoczęła własną działalność w firmie FIZJODUET KOWALSCY w województwie Kujawsko-Pomorskim w Lubiczu koło Torunia.