Czy wiesz, że dorosły człowiek składa się w 60% z wody? Woda jest składnikiem płynów ustrojowych m.in. jak krwi, limfy, żółci, soków trawiennych itd. Woda to uniwersalny rozpuszczalnik, który transportuje składniki odżywcze i zabiera produkty przemiany materii. Bierze udział we wszystkich procesach fizjologicznych… Utrata 1% wody = pragnienie Utrata ok. 5% wody = zawroty głowy,… Czytaj dalej Nawadnianie
Blog
Jakie leki możesz otrzymać od lekarza rodzinnego i/lub proktologa… na hemoroidy:
Należą do nich: Cyclo 3 Fort, Cyclovena, Aescin – nie są lekami przeciwzakrzepowymi. Jednym ze składników jest Escyna, która działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie oraz zmniejsza przepuszczalność ścian na czyń krwionośnych Czopki umieszczane w kanale odbytu: Inne metody za żylaki odbytu możesz stosować w warunkach domowych: Przed zabiegiem usunięcia żylaków odbytu skonsultuj się ze swoim terapeutą… Czytaj dalej Jakie leki możesz otrzymać od lekarza rodzinnego i/lub proktologa… na hemoroidy:
Badanie kału sprawdź czy Cię to dotyczy
Czy wiedziałeś, że oprócz badania na krew utajoną w kale powinieneś zrobić jeszcze inne badania? Czy wiesz, że krew w kale może świadczyć o zaburzeniach w układzie trawiennym, krwawień z różnych jego odcinków. Wynik ujemny – nie wyklucza choroby, stwierdza tylko brak krwi w kale. O jakich badaniach myślisz? – KALPROTEKTYNA podwyższony znacznie wynik- zapalenie… Czytaj dalej Badanie kału sprawdź czy Cię to dotyczy
Zespół rowka nerwu łokciowego
Czy pamiętasz jak uderzyłeś się w łokieć i poczułeś ogromny ból oraz prąd? Czy często miewasz takie wypadki? Czy wiesz, co to może być? Może to być Zespół rowka nerwu łokciowego Kogo dotyczy? Po pierwsze diagnostyka: Jakie mogą być główne przyczyny zespołu rowka? Leczenie:
Hiperlordoza lędźwiowa
To nadmiernie pogłębiona lordoza lędźwiowa występująca razem z przodopochyleniem miednicy. Głównie dotyczy kobiet. Powstaje na skutek wad postawy, nieodpowiedniego stylu życia, braku aktywności fizycznej czy złej pozycji w pracy… Za utrzymanie lordozy lędźwiowej odpowiada m.in. Core. Jakie możesz mieć objawy? Jak zbadać czy masz hiperlordozę? – umów się do swojego fizjoterapeuty/ osteopaty na badanie oceny… Czytaj dalej Hiperlordoza lędźwiowa
Plastyka piersi- czy Twoje piersi uciekają w bok?
Zanim zdecydujesz się na zmianę swojego wyglądu musisz wiedzieć jak się przygotować do takiego zabiegu, dlatego zapraszamy do przeczytania Naszego bloga. Istotne informacje, które powinnaś przyswoić: Implanty- metody wszczepiania: Musisz wiedzieć, że powikłania po operacji się zdarzają: – krwiak- czasem re-operacja – infekcja- antybiotykoterapia lub odrzut implantu – rozejście rany – nieprzestrzeganie zaleceń przez pacjentkę-… Czytaj dalej Plastyka piersi- czy Twoje piersi uciekają w bok?
Ból miednicy a nerw sromowy
Czy upadłaś /es kiedyś na miednicę czy kość ogonową? Czy masz dolegliwości bólowe w okolicy pochwy, jąder czy odbytu? Czy masz częstomocz, trudności w rozpoczęciu mikcji, czy bolesne oddawanie moczu? A może oddajesz mocz w nocy? A może masz uczucie pełności w odbycie czy pochwie? A może masz zaparcia i trudności w wypróżnianiu się? Odpowiadasz… Czytaj dalej Ból miednicy a nerw sromowy
Uszkodzenie ścięgna Achillesa- czy tylko u sportowców?
Czy wiedziałeś, że ścięgno Achillesa jest największym, najgrubszym i najsilniejszym ścięgnem Twojego organizmu? Ścięgno to łączy włókna należące do dwóch mięśni: brzuchatego i płaszczkowatego kończących się na guzie piętowym. Mięśnie te mieszczą się na tylnej części podudzia. Ma ogromny wpływ na siłę i ruchomość nie tylko stawu skokowego, ale całej kończyny dolnej Ścięgno zbudowane jest… Czytaj dalej Uszkodzenie ścięgna Achillesa- czy tylko u sportowców?
Dlaczego i kiedy mogą Cię boleć jądra?
Czy to problem, który możesz bagatelizować? Wg danych statystycznych aż 93% mężczyzn w Polsce boryka się 1x w tyg. z bólem jąder. Wielokrotnie ból ten jest bagatelizowany, mężczyzna nie udaje się ani do lekarza rodzinnego ani urologa. Ból to ostrzeżenie. Organizm informuje, że chroni miejsce przed większymi uszkodzeniami, alarmuje na zasadzie: ,,Jestem Tu. Zrób coś… Czytaj dalej Dlaczego i kiedy mogą Cię boleć jądra?
Sztuczny zwieracz cewki u pacjentów po prostatektomii z nietrzymaniem moczu.
Sztuczny zwieracz jest metodą innowacyjną, którego celem jest przywrócenie kontroli nad oddawaniem moczu. Stosowany nie tylko u mężczyzn. Składa się on z balonika (kontroluje przepływ moczu) i cewki (podłączonej do pęcherza) oraz pompki zlokalizowanej w mosznie, które są umieszczone w ciele pacjenta. Chcąc oddać mocz, pacjent naciska na przycisk-pompkę i zwalnia balonik, co powoduje opróżnienie… Czytaj dalej Sztuczny zwieracz cewki u pacjentów po prostatektomii z nietrzymaniem moczu.