Masaż kamieniami

Masaż kamieniami to dobry wybór, gdy bolą cię mięśnie, masz złą przemianę materii lub stargane nerwy. Pozwól, aby obłożono cię kamieniami. To działa: odpręży cię, odświeży. Wstaniesz z nową energią do życia. Sprawdź, czy masaż kamieniami jest odpowiedni dla ciebie i na czym polega.

Masaż kamieniami – czarny bazalt i biały marmur

Do masażu kamieniami wykorzystuje się bazalt (kamienie czarne) i marmur (białe). Kamieni bazaltowych jest 54. Mają owalny kształt oraz ciemnoszarą lub czarną barwę. Wydobywa się je z dna oceanów, gdzie zostały wyszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka. Aby utrzymywały swą naturalną, pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub soli morskiej. W ten sposób oczyszcza się je także ze złej energii, którą odebrały z naszego organizmu. Doskonale nadają się do terapii, ponieważ rozgrzane do temperatury około 50ºC, długo trzymają ciepło. Pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu i dotlenieniu skóry. Marmur jest znany z naturalnych właściwości chłodzących. Dla zwiększenia mocy kamienie dodatkowo schładza się w lodzie. Najczęściej układa się je w miejscach podatnych na obrzęki (z reguły pod oczami), kontuzjowanych lub przekrwionych.

Masaż kamieniami – jak przebiega?

Przed masażem trzeba się rozebrać, można pozostać jedynie w skąpych majtkach. W zależności od rodzaju schorzenia, na jakie cierpisz, masażysta poleci, żeby położyć się na brzuchu lub na plecach. Potem ułoży na twoim ciele kamyki w okolicach czakr, np. na plecach, wzdłuż kręgosłupa. Małe kamyki włoży między palce dłoni i stóp.
Obłożona kamieniami osoba leży spokojnie na wygodnym stole do masażu. Terapeuta bierze do rąk dwa spore kamienie wcześniej zanurzone w oliwie z oliwek. Kamieniami masuje całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu. Ciepło, które płynie z kamieni, rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna szybciej krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra jest dobrze dotleniona, robi się bardziej elastyczna. Zimne kamienie przydają się przy kontuzjach, drobnych uszkodzeniach spowodowanych zbyt intensywnym treningiem

Masaż kamieniami – dla kogo?

Masaż kamieniami można polecić każdemu. Jednemu przyniesie odprężenie, a drugiemu ulgę w dolegliwościach. Szczególnie warto mu się poddać, jeżeli dokuczają choroby stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Kamienna terapia pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim osobom przemęczonym i zestresowanym. Wystarczy jeden zabieg, aby poczuć się jak młody bóg, pozbyć się bezsenności, smutku i przygnębienia czy też poczucia bezradności, przytłoczenia codziennymi kłopotami. Najlepsze, bo długotrwałe rezultaty osiągnie się po trzech zabiegach. Na seans trzeba się umówić po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Przychodzi ochota, żeby położyć się w wygodnym, ciepłym łóżku i przedłużyć wewnętrzne wyciszenie, rozluźnienie.