Ból pleców z przeciążenia.

Czy zastanawialiście się dlaczego bolą Was plecy?

Czy zastanawialiście się ile wydajesz pieniędzy na leczenie tych dolegliwości kupując np. leki przeciwbólowe / blokady/ maści?

Czy zastanawialiście się nad tym co Wam potrzeba, aby te leki zadziałały?

Dlaczego zwlekasz z tą dolegliwością i mówisz  ,, SAMO WESZŁO-SAMO WYJDZIE”?

Dlaczego nie zastanawiasz się nad tym, co możesz zrobić sam dla siebie, aby uniknąć takich dolegliwości?

Najczęstszą odpowiedzią w Gabinecie na pytanie co Pan/Pani robi dla swojego zdrowia jest odpowiedź- NIC. W najlepszym przypadku pada stwierdzenie- idę na basen lub na spacer.

Zastanawia mnie to, jak mam zareagować jak młody pacjent (do 25 roku życia) mówi mi, że jedyną jego aktywnością sportową jest spacer!!!! NAPRAWDĘ ?!

Gdzie jest rower, hula-hop, piłka na boisku, guma do skakania, badminton, łyżwy, wrotki, rolki i inne formy aktywności sportowej?

Dlaczego szukasz wymówek?

Dlaczego nie zrobisz rachunku swojego zdrowia?

Zrób to, to proste!

Doba ma 24 godziny. W tym czasie śpisz ok. 7-8 godzin, czyli przez kolejne   16-17 co robisz?

Policz ile czasu siedzisz, naciskasz na swój brzuch, naciskasz swoim brzuchem na narządy męskie i żeńskie i nieświadomie dokonujesz parcia.

Czy jesteś zaskoczony, jak mówię, że Twoje hemoroidy, obrzęki nóg, zaparcia, uczucie ciężkości w dnie miednicy, to m.in. objawy wynikające od długotrwałego siedzenia?!

Gdzie jest ruch, gdzie jest aktywność?

Siedzenie, to ciągła kompresja kręgosłupa, a do tego dochodzi nieprawidłowe wstawanie, siadanie, dźwiganie, pochylanie, podnoszenie się, nieprawidłowo wykonanie aktywności fizycznej, czy też pracy zawodowej w długotrwałej pozycji.

Tak wiele czynników składa się na Twój ból.

Duża ilość Pacjentów naszego gabinetu uskarża się na bóle pleców, bo np. znów spało z dzieckiem (krzywo, skuleni, bo nie było miejsca…).

Śpij z dzieckiem jeśli masz tak duże łóżko i masz na to ochotę, ale jeśli wcześniej nie zadbasz o plecy, to zawsze będzie budził Cię kręcz szyi, albo ból           tzw. korzonkowy.

Dlatego proponujemy Tobie w gabinecie FizjoDuet Kowalscy, m.in.

  1. Konsultacje dotyczącą Twojego stanu zdrowia;
  2. Receptę co dalej i od czego zaczniemy proces naprawczy;
  3. Terapię manualną opartą na badaniu ortopedycznym, neurologicznym;
  4. Terapię trzewną jako jedną z podstawowych form wsparcia narządów wewnętrznych;
  5. Terapie czaszkowo-krzyżową;
  6. Masaż poprawiający m.in. ukrwienie, odżywienie tkanek objętych procesem bólowym;
  7. Drenaż limfatyczny, jeśli występuje obrzęk;
  8. Oraz szereg ćwiczeń naprawczych:

– od stabilizujących po proprioceptywne;

– od ćwiczeń biernych do czynnych z oporem i obciążeniem;

– od ćwiczeń rozciągających na  przykurczone mięśnie do wzmacniających osłabione mięśnie

– i wiele innych metod dobranych indywidualnie do Pacjenta.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii

Autor: Mgr Marta Jabłońska – Kowalska

Marta Jabłońska-Kowalska to doświadczony fizjoterapeuta i osteopata. Ukończyła studia magisterskie w Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Bydgoszczy w 2008 roku zdobywając tytuł magistra fizjoterapii. Następnie ukończyła studia Osteopatii na Akademii Osteopatii w Warszawie w 2022r. Na obu uczelniach terapeutka zdobyła wiedzę i umiejętności w dziedzinie fizjoterapii, anatomii, fizjologii, terapii wisceralnej oraz terapii cranio-sacralnej. Jednocześnie od 2016r. terapeutka systematycznie poszerzała swój warsztat terapeutyczny w zakresie terapii uroginekologicznej oraz proktologicznej i rozwinęła się w zakresie USG w Urologii. Jest certyfikowanym terapeutą terapii McKenzie oraz certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Hospicjum, Przychodni Rehabilitacyjnej, Sanatorium Uzdrowiskowym oraz Szpitalu Wojskowym, aż wreszcie w 2017r. rozpoczęła własną działalność w firmie FIZJODUET KOWALSCY w województwie Kujawsko-Pomorskim w Lubiczu koło Torunia.